HAKKIMIZDA

 

building

Şirket profili

1987 yılında faaliyetlerine başlayan Öztur; daha ilk günden itibaren Türkiyede sektörün lideri olma hedefi ile yola çıkmıştır. Uluslararası taşımacılıkta yük organizasyonuyla başlanılan noktadan, 3PL entegre lojistik hizmetleri sunan birleşik ve komple bir yapıya ulaşmıştır.Öztur bugün, yarattığı know-how, kalifiye insan kaynağı ve ileri teknoloji uygulamalarıyla değişik sektörlerde yer alan yerli ve yabancı müşterilerine entegre lojistik hizmetleri ile tedarik zinciri çözümlerisunmaktadır.Genç ve çevreci filosuyla, yeni ekonominin ihtiyaç duyduğu her türlü hizmeti komple bir şekilde enternasyonel arenada sunabilen Öztur; taşımacılık , gümrükleme, depo yönetimi,, dış ticaret ve tedarik zinciri yönetimi çözümlerini müşterilerine sunmaktadır. Öztur Transport olarak ana hedefimiz; topluma ve çevreye saygılı bir ortamda, yeniliğe açık ve üst düzeyde lojistik bilgisi ve tecrübesi ile kurumsallaşmış güvenli bir yapıyla, zamanında, sıfır hata ile ve uluslararası standartta üretilen hizmetlerimizin Öztur kalitesi ile sektörde lider olarak yer almasıdır.

TARİHÇE

Öztur Transport 1987 yılındauluslararası taşıma faaliyetlerini başlattığı günlerde birçok kişinin hayal dahi edemeyeceği hizmetleri gerçekleştirip, müşterilerine sundu. Kısa bir zaman dilimi içerisinde de çok uluslul şirketlerin hemen hemen hepsinin Türkiye'de bulunan şirketleri ÖzturTransport’useçti. Öztur Transport; 1987 yılında merkezi merkeziMersin’de olmak üzere sınırlı sayıda tır, oto, sınırlı sayıda çalışan ve kısıtlı faaliyet alanları ile ticari faaliyetlerine başlamıştır. Sonraki 7 yıl içerisinde büyük bir süratle büyüyerek faaliyetlerini sürdüren Öztur Transport, müşteri sayısını yükseltmiş ve daha ilk yıllarında tır sayısını 40' a çıkarmıştır. Bugün itibariyle, 100’ün üzerindeki araç sayısıyla faaliyetlerini yurtiçi ve yurtdışında sürdürmektedir. Öztur Transport; yurt içi ve uluslararası taşıma, lojistik, kara nakliye, deniz taşımacılığı , hava kargo , fuar ve etkinlik lojistiği, demiryolu ,proje taşımacılığıgibi lojistik sektöründeki diğer hizmetleri ile yurt içerisindeki faaliyetlerinde, lojistik hizmetlerinin payını arttırmış ve yurt dışı taşımacılığa da başlayarak kısa süre içerisinde büyümüş ve gelişmiştir. 2000 yılı sonunda ulaşılan sefer sayısı 10.000' in üzerinde olmuştur. Öztur Transport, teknoloji yatırımını önemligören bir firma olarak tüm araçlarının araç takibinde uydu sistemi kullanır. Kullanılan uydu sistemleri ile sevkiyat, mesafe ve maliyetler bilgisayar ortamında tespit edilmektedir.

MİSYON

Günün deneyimlerini ve bugünün yeniliklerini kullanarak hizmette beklentilerin ötesine ulaşmak, evrensel ve modern kabul görmüş standartlar ile mükemmelliğe ulaşmak, yarınları inşa etmek

VİZYON

Sınırları olmayan ,sektörde öncü global bir marka yaratmak.Öztur Transport; müşterilerinin isteklerini ve ihtiyaclarını eksiksiz olarak karşılayıp mutlak müşteri memnuniyetini sağlamak için sıfır hata ile çalışıp en yüksek kalitede hizmet ve çözümleri sunmayı hedeflemektedir.